راهنمای فارسی set

ست (۱۹۸۸)

امتیاز
۶٫۶

ست هم یکی دیگر از بازی های انتزاعی است که توانسته با چاشنی رقابتی بازی کردن، هیجان خوبی برای بازیکنان به ارمغان بیاورد. این بازی خانوادگی و دورهمی نیز محسوب می شود.

تعداد بازیکن
۲۰ - ۱ نفره
۳۰ دقیقه
شرایط سنی بازی
۶+ سال
۱٫۶۸ از ۵

طراح بازی: مارشا جی فالکو

نوع بازی: انتزاعی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (از ۰ رای)

ست هم یکی دیگر از بازی های انتزاعی است که توانسته با چاشنی رقابتی بازی کردن، هیجان خوبی برای بازیکنان به ارمغان بیاورد. این بازی خانوادگی و دورهمی نیز محسوب می شود. برای رده های سنین جذاب و آموزشی در جهت انعطاف پذیری شناختی و جلوگیری از خشکی فکر استفاده می شود. در عین حال برای بزرگسالان نیز به عنوان یک بازی راحت و فان کاربرد دارد.

در این بازی بازیکنان به دو شیوه برنده خواهند شد، یا استاد بزرگ حریف را از بازی خارج کنند و یا استاد بزرگ خود را به معبد حریف برسانند. نحوه ی حرکت مهره ها که بر اساس کارت ها است، این بازی را تبدیل به یکی از بهترین بازی های انتزاعی کرده است.

توضیح بازیتوضیح بازی:

در SET، هر کارت حاوی یک تا سه شکل یکسان است، اشکال موجود در کارت دارای چهار خصیصه رنگ، نوع شکل، سایه و تعداد هستند. ویژگی های ذکر شده در سه نوع مختلف وجود دارد: سبز، بنفش و قرمز / بیضی، لوزی و ابرو شکل / توپر، نیمه پر و خالی / یک، دو و سه عدد.
همه بازیکنان به طور همزمان مسابقه می دهند و سعی می کنند مجموعه ای (ستی) از کارت ها را در یک لحظه اعلام کرده و بردارند. ست متشکل از سه کارت است که اشکال روی این سه کارت، از نظر ۴ ویژگی ذکر شده، برای هر ویژگی یا همه شبیه به هم باشند یا از لحاظ هر ویژگی کاملا متفاوت باشند. به عنوان مثال، اگر هر سه کارت تعداد شی یکسانی داشته باشند، اما سه شکل، سایه و رنگ متفاوت داشته باشند، آن کارت ها یک مجموعه (ست) هستند. اگر دو کارت دارای ویژگی مشترکی باشند که با کارت سوم مشترک نیست، آنها مجموعه ای نیستند. برای بازی ، یک نفر دسته ی کارت ها را می گیرد و دوازده کارت را به رو می گذارد. اولین شخصی که مجموعه ای (ستی) را مشاهده کرد با اعلام ست، این سه کارت را جمع می کند. اگر بازیکن اشتباه کرده باشد، این بازیکن تا زمانی که بازیکن دیگری این کار را انجام ندهد، نمی تواند مجموعه ی جدیدی را ادعا کند. بعد از اینکه کسی ادعا کرد مجموعه ای وجود دارد و درست بود و سه کارت را از آن خود کرد، سه کارت دیگر از دسته ی کارت ها رو می کند. (اگر همه بازیکنان موافق باشند که نمی توان ستی پیدا کرد، سه کارت دیگر رو می شود. در این شرایط بعد از ست اول کارت جدید رو نمی شود). هرکسی که بیشترین کارت را داشته باشد در انتها، برنده می شود!

مکانیسم بازیمکانیسم‌ها:

دانلود فایل های بازی:

اشتراک‌گذاری

دقیقا یادم نمیاد اولین بازی رومیزی رو که بازی کردم چند ساله بودم، اما فکر میکنم حدودا 12،13 ساله بودم که به بقیه بازی یاد می دادم. اون موقع ها اعتقاد داشتم هر کی شطرنج بلد باشه، بقیه ی بازی های فکری رو هم بهتر بازی می کنه! از طرف شهرداری تو برنامه های مختلف سعی می کردم از بازی ها برای مردم بگم و ی تعداد بازی یادشون بدم. گذشت و گذشت و گذشت و الان بهم می گند روانشناس! تو دو تا از بهترین دانشگاه های ایران درس خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . تو تمام این مدت این علاقه به بازی و خصوصا بازی های رومیزی کنارم موند. عاشق بازی مافیام و حس می کنم تو بازی های رومیزی و مافیا خیلی خوبم، ادعا نمی کنم که می برم ولی مطئنم وقتی باهام بازی می کنید بهتون خوش میگذره. اسکیپ روم یا اتاق فرار رو هم خیلی دوست دارم، کلا با هر چیزی که توش خودم رو به چالش بکشم حال می کنم. بازی رومیزی همیشه بهونه ای بوده که کمک کنه کنار کسایی که دوستشون دارم بهمون خوش بگذره. همین دوستایی که اینجا درباره شون می خونید و کل دوست دیگه که اینجا نیستند به همین بهونه وارد زندگیم شدند. قرار اینجا یاد بگیریم چطوری بازی کنیم، چطوری زندگی کنیم وچطوری تعامل کنیم با بقیه، همش به بهونه ی بازی رومیزی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *