بازی یاماتای(yamatai)

یاماتای (۲۰۱۷)

امتیاز
۷٫۹

در بازی یاماتای شما در نقش افراد با نفوذی قرار میگیرید که سعی دارند با ساخت بهترین سازه ها استخدام متخصصین زبده و همچنین جمع آوری سکه خود را به ملکه اثبات کرده و اعتماد و احترام ملکه را به خود جلب کنند.

تعداد بازیکن
۲-۴ نفره
۴۰-۸۰ دقیقه
شرایط سنی بازی
۱۳+ سال
۲٫۹۵ از ۵

طراح بازی: برونو کاتالا، مارک پکین

نوع بازی: استراتژی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (از ۰ رای)

در بازی یاماتای شما در نقش افراد با نفوذی قرار می گیرید. شما سعی دارید با ساخت بهترین سازه ها، استخدام متخصصین زبده و همچنین جمع آوری سکه خود را به ملکه اثبات کنید. با این کار اعتماد و احترام ملکه را به خود جلب می نمایید.

برای انجام این امر شما باید ناوگانی از کشتی های مختلف را برای خود فراهم کرده به سمت جزایر حرکت کنید. در این راه با فرهنگ های مختلف آشنا می شوید. می توانید توسط این آشنایی متخصصین را به استخدام در آورید. همچنین قادر خواهید بود سازه های مختلفی در این جزایر بسازید.

این بازی به نسبت قوانین ساده ای دارد.  به دلیل تعدد اکشن ها در هر نوبت، بهتر است تا قبل از رسیدن نوبت بازی به شما استراتژی خود را در ذهن آماده کنید.

از دیگر بازی های برونو کاتالا می توان به ۷ واندرز دوئل و فایو ترایبز اشاره کرد.

توضیح بازیتوضیح بازی یاماتای:

در بازی یاماتای بازیکنان برای ساخت کاخ ها، دروازه های توری و ساختمان های خود در سرزمین یاماتای با یکدیگر رقابت می کنند. این بازی شامل ده کاشی اکشن شماره دار است که هر کدام یک یا چند کشتی رنگی و اکثر آن ها اکشن خاصی را نشان می دهند. کاشی ها را بر زده، آن ها را در یک ردیف به پشت قرار می دهیم. سپس به تعداد بازیکنان به علاوه یک، کاشی را رو می کنیم.

اکشن ها

در یک نوبت، هر بازیکن کاشی انتخاب می کند. کشتی های به تصویر کشیده شده را از منبع بر می دارد. به صورت اختیاری یک کشتی می خرد یا می فروشد. سپس کشتی ها را روی صفحه قرار می دهد. صفحه بازی دارای پنج ورودی است. شما می توانید کشتی خود را در این نقاط گذاشته یا در مجاورت کشتی هایی که از قبل بر روی صفحه وجود دارند قرار دهید. شما نمی توانید کشتی های خود را به صورت پراکنده روی صفحه مستقر کنید. اگر اولین کشتی خود را در مجاورت کشتی دیگر قرار دهید، کشتی شما باید هم رنگ کشتی مجاور باشد و مابقی کشتی ها را بدون در نظر گرفتن رنگ قرار دهید.

پس از قرار دادن کشتی ها، می توانید منابع رنگی را از خشکی که در این نوبت با کشتی های جدید لمس کرده اید، بردارید. یا در یک جزیره خالی یک سازه ایجاد کنید. برای ساخت، فضا باید دارای کشتی های رنگی در اطراف خود باشد که با کشتی هایی که در یکی از کاشی های ساختمانی موجود نشان داده شده مطابقت داشته باشد. اگر یک ساختمان شخصی بسازید که به دیگر ساختمان های شما متصل باشد، پول برابر با تعداد ساختمان ها دریافت می کنید.

می توانید یک کشتی را قبل از پایان نوبت خود ذخیره کنید، سپس می توانید از هر سه منبع یا یک جفت منبع منطبق برای خرید یک متخصص استفاده کنید، که هر یک از آن ها قدرت منحصر به فردی دارند.

پایان بازی یاماتای

بعد از اتمام نوبت همه بازیکنان، کاشی های اکشن را بر بزنید. آن ها را به صورت رو به پایین در یک ردیف قرار دهید. سپس کاشی های جلوی خط را به اندازه کافی رو کنید تا برای نوبت بعدی تنظیم شوند. ترتیب نوبت بعد توسط عدد روی کاشی های منتخب بازیکنان در دور قبل مشخص می شود. هنگامی که یکی از شرایط پایان بازی ایجاد شد – به عنوان مثال، اتمام کشتی یک رنگ یا اتمام متخصص – دور را تمام می کنید. سپس برای ساختمان های ساخته شده ، متخصصین استخدام شده و پول موجود امتیاز شماری انجام دهید.

آموزش بازی yamatai

مکانیسم بازیمکانیسم‌های بازی یاماتای:

افتخارات بازیمهم ترین افتخارات:

۲۰۱۷ نامزد بهترین طراحی بصری گلدن گیک

دانلود فایل های بازی:

اشتراک‌گذاری

یادمه که یه روز به جشنواره توی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه اصفهان برگزار شده بوده که یکی از غرفه های اونجا مخصوص بازی های رومیزی بود .اون موقع من اطلاع زیادی از بازی های رومیزی نداشتم و حتی حس می کردم کسالت بار هم هست 😅 اما دوست اونجا محمد دوستم به قدری با هیجان توی اون غرفه بود و برای بچه ها بازی ها را توضیح میداد که نظر منم جلب شد و بازی هایی که قبلا کسالت بار بود برام به شدت جذاب شده . اینجوری شد صدقه سر محمد من با برد گیم آشنا شدم و واقعا هم ممنون ازش. در ضمن بعد همین برد گیم باعث شد من راحتر بتونم ارتباط اجتماعی برقرار کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *