راهنمای فارسی بازی century

سنچری : جاده ادویه (۲۰۱۷)

امتیاز
۷٫۸

در سنچری افراد در نقش رهبران کاروان در صدد تجارت و تبدیل محصولاتشان به امتیاز هستند. در این بین کارت هایی تهیه می کنند که قابلیت ایشان را می افزاید. علاوه بر برنامه ریزی برای آنچه می خواهید تهیه کنید باید نیم نگاهی به رقبا داشته باشید تا جای اشتباهی سرمایه گذاری نکنید که شما در بازی عقب می اندازد.

تعداد بازیکن
۵ - ۲ نفره
۴۵ - ۳۰ دقیقه
شرایط سنی بازی
۸+ سال
۱٫۷۷ از ۵

طراح بازی: امرسون ماتسوچی

نوع بازی: خانوادگی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (از ۰ رای)

سنتری یا درست تر بگو ایم سنچری (century) یک سری بازی است که حال به بررسی نسخه ی جاده ادویه (اسپایس رود/ spice road) می پردازیم. از نکات زیبای این سری بازی، در کنار هم قرار گرفتن تصویر جعبه های بازیشان و معنا دار بودن آن است. بسیاری بر این باورند که این بازی شبیه اسپلندر بوده و می تواند طرفداران آنان را راضی کند. در سنچری(سنتری) افراد در نقش رهبران کاروان در صدد تجارت و تبدیل محصولاتشان به امتیاز هستند. در این بین کارت هایی تهیه می کنند که قابلیت ایشان را می افزاید.

علاوه بر برنامه ریزی برای آنچه می خواهید تهیه کنید باید نیم نگاهی به رقبا داشته باشید تا جای اشتباهی سرمایه گذاری نکنید که شما را در سنچری عقب می اندازد. به طور معمول داشتن کارت های امتیازی بیشتر بهتر از کارت با امتیاز بالاتر است؛ زیرا سریع تر بازی را به اتمام رسانده و برنده خواهید شد. توجه کنید بعضی از کارت های بازار بیشتر از بقیه می ارزند. در تهیه این قبیل کارت ها دست و دلباز باشید و عجله کنید!

توضیح بازیتوضیح بازی سنچری:

Century: Spice Road اولین بازی سری از بازی های سنچری است که تاریخچه هر قرن را با تجارت ادویه به عنوان اولین موضوع بخش بررسی می کند. در Century: Spice Road ، بازیکنان رهبران کاروانی هستند که از جاده ابریشم برای ارائه ادویه به نقاط دور قاره برای شهرت و شکوه سفر می کنند. در هر نوبت ، بازیکنان یکی از چهار عمل را انجام می دهند:

  • ایجاد مسیر تجارت (با گرفتن کارت بازار)
  • ایجاد یک تجارت یا تولید ادویه (با بازی کردن یک کارت از دست)
  • برآورده کردن نیاز بازار (با برآورده کردن الزامات کارت امتیاز و کسب آن)
  • استراحت کردن (با برداشتن تمام کارت هایی که بازی کرده اید و برگرداندن آن ها به دستتان)

وقتی یک بازیکن پنجمین امتیاز خود را کسب کند ، بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد برنده ی بازی می شود.

سنچری

مکانیسم بازیمکانیسم‌های سنچری:

افتخارات بازیمهم ترین افتخارات:

۲۰۱۷ برنده ی بهترین بازی کارتی سال گلدن گیک (Golden Geek)

۲۰۱۷ نامزد بهترین بازی سال گلدن گیک (Golden Geek)

۲۰۱۷ نامزد بهترین بازی خانوادگی سال گلدن گیک (Golden Geek)

۲۰۱۷ بازی توصیه شده دوستانه اشپیل

دانلود فایل های بازی:

اشتراک‌گذاری

دقیقا یادم نمیاد اولین بازی رومیزی رو که بازی کردم چند ساله بودم، اما فکر میکنم حدودا 12،13 ساله بودم که به بقیه بازی یاد می دادم. اون موقع ها اعتقاد داشتم هر کی شطرنج بلد باشه، بقیه ی بازی های فکری رو هم بهتر بازی می کنه! از طرف شهرداری تو برنامه های مختلف سعی می کردم از بازی ها برای مردم بگم و ی تعداد بازی یادشون بدم. گذشت و گذشت و گذشت و الان بهم می گند روانشناس! تو دو تا از بهترین دانشگاه های ایران درس خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . تو تمام این مدت این علاقه به بازی و خصوصا بازی های رومیزی کنارم موند. عاشق بازی مافیام و حس می کنم تو بازی های رومیزی و مافیا خیلی خوبم، ادعا نمی کنم که می برم ولی مطئنم وقتی باهام بازی می کنید بهتون خوش میگذره. اسکیپ روم یا اتاق فرار رو هم خیلی دوست دارم، کلا با هر چیزی که توش خودم رو به چالش بکشم حال می کنم. بازی رومیزی همیشه بهونه ای بوده که کمک کنه کنار کسایی که دوستشون دارم بهمون خوش بگذره. همین دوستایی که اینجا درباره شون می خونید و کل دوست دیگه که اینجا نیستند به همین بهونه وارد زندگیم شدند. قرار اینجا یاد بگیریم چطوری بازی کنیم، چطوری زندگی کنیم وچطوری تعامل کنیم با بقیه، همش به بهونه ی بازی رومیزی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *