راهنمای فارسی بازی ubango

اوبانگو (۲۰۰۳)

امتیاز
۶٫۷

معمولا تا صحبت از بازی انتزاعی می شود، تصورمان بازی های خشکی فکری محض است که شما را به فکر کردن بسیار وا می دارد. اوبانگو با اینکه یک بازی انتزاعی است ولی از خشک بودن خبری نیست. ژگورژ رتمن خالق دنیای اوبانگو ها، با استفاده از رقابت میان فردی در بستر زمان و به چالش کشیدن سرعت عمل افراد هیجان در خوری به این بازی بخشیده است. در عین انتزاعی بودن با یک بازی هیجانی و فان رو به رو خواهیم بود. اوبانگو انعطاف پذیری شناختی و حل مسئله و تکانش گری را به چالش می کشد و ازین حیث بازی بسیار مناسبی برای رده های سنی پایین تر محسوب می شود.

تعداد بازیکن
۱-۴ نفر
۲۵ دقیقه
شرایط سنی بازی
۸+ سال
۱٫۵۴ از ۵

طراح بازی: ژگورژ رتمن

نوع بازی: انتزاعی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (از ۰ رای)

معمولا تا صحبت از بازی انتزاعی می شود، تصورمان بازی های خشکی فکری محض است که شما را به فکر کردن بسیار وا می دارد. اوبانگو با اینکه یک بازی انتزاعی است ولی از خشک بودن خبری نیست. ژگورژ رتمن خالق دنیای اوبانگو ها، با استفاده از رقابت میان فردی در بستر زمان و به چالش کشیدن سرعت عمل افراد هیجان در خوری به این بازی بخشیده است. در عین انتزاعی بودن با یک بازی هیجانی و فان رو به رو خواهیم بود. اوبانگو انعطاف پذیری شناختی و حل مسئله و تکانش گری را به چالش می کشد و ازین حیث بازی بسیار مناسبی برای رده های سنی پایین تر محسوب می شود. مشابه بودن تقریبی سختی صفحات باعث شده یک رقابت تقریبا برابر و بدون امکان تقلب برای افراد ایجاد شود که زیبایی بازی را چندین برابر می کند.

توضیح بازیتوضیح بازی:

در اوبانگو ، بازیکنان برای حل پازل های فردی در کمترین زمان رقابت می کنند.از سال ۲۰۱۵ این بازی دچار تغییراتی در سیستم امتیاز دهی شد به این شکل که هر صفحه ی بازی از شش ردیف تشکیل شده است که هر ردیف سه یا چهار کاشی را نشان می دهد (بر حسب سختی). هر فرد دوازده کاشی (از رنگ های متنوع) در اختیار دارد که هر راند فقط باید از سه یا چهار کاشی نشان داده شده در ردیف مورد نظر استفاده کند. انتخاب ردیف مورد نظر به شکل تصادفی بوده و با تاس ریختن صورت می گیرد. برنده (کسی که سریعتر ساخته و فریاد زده است اوبانگو) یک جواهر ۳ امتیازی به علاوه یک جواهر تصادفی می گیرد ، بازیکن رده دوم یک جواهر ۱ امتیازی به علاوه یک جواهر تصادفی می گیرد و بقیه که قبل از اتمام فرصت ساعت شنی کار را تمام کنند فقط یک جواهر تصادفی می گیرند. هرکسی که پس از ۹ دور بیشترین امتیاز را از جواهراتش کسب کند، برنده بازی است.

مکانیسم بازیمکانیسم‌ها در بازی اونیتاما:

افتخارات بازیمهم ترین افتخارات:

۲۰۰۵ بازی خانوادگی توصیه شده ی اشپیل

و ۱۵ عنوان جایزه ی دیگر

دانلود فایل های بازی:

اشتراک‌گذاری

دقیقا یادم نمیاد اولین بازی رومیزی رو که بازی کردم چند ساله بودم، اما فکر میکنم حدودا 12،13 ساله بودم که به بقیه بازی یاد می دادم. اون موقع ها اعتقاد داشتم هر کی شطرنج بلد باشه، بقیه ی بازی های فکری رو هم بهتر بازی می کنه! از طرف شهرداری تو برنامه های مختلف سعی می کردم از بازی ها برای مردم بگم و ی تعداد بازی یادشون بدم. گذشت و گذشت و گذشت و الان بهم می گند روانشناس! تو دو تا از بهترین دانشگاه های ایران درس خوندم و کلی چیز یاد گرفتم . تو تمام این مدت این علاقه به بازی و خصوصا بازی های رومیزی کنارم موند. عاشق بازی مافیام و حس می کنم تو بازی های رومیزی و مافیا خیلی خوبم، ادعا نمی کنم که می برم ولی مطئنم وقتی باهام بازی می کنید بهتون خوش میگذره. اسکیپ روم یا اتاق فرار رو هم خیلی دوست دارم، کلا با هر چیزی که توش خودم رو به چالش بکشم حال می کنم. بازی رومیزی همیشه بهونه ای بوده که کمک کنه کنار کسایی که دوستشون دارم بهمون خوش بگذره. همین دوستایی که اینجا درباره شون می خونید و کل دوست دیگه که اینجا نیستند به همین بهونه وارد زندگیم شدند. قرار اینجا یاد بگیریم چطوری بازی کنیم، چطوری زندگی کنیم وچطوری تعامل کنیم با بقیه، همش به بهونه ی بازی رومیزی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *