بازی 7 واندرز دوئل

۷ واندرز دوئل (۲۰۱۵)

امتیاز
۷٫۹

۷ واندرز دوئل بازی ای دو نفره ی که توانسته محبوبیت زیادی را هم بین جامعه ی گیمر ها و هم مخاطبان تازه آشنا شده با دنیای بردگیمری داشته باشه! دو تا از بهترین طراحان دنیای بردگیم با همکاری هم این بازی دوست داشتنی را طراحی کرده اند.

تعداد بازیکن
۲ نفره
۳۰دقیقه
شرایط سنی بازی
۱۰+ سال
۲٫۲۲ از ۵

طراح بازی: آنتوان باوزا و برونو کاتالا 

نوع بازی: استراتژی

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۵ (از ۱ رای)

۷ واندرز دوئل (۷wonders-duel) یا عجایب هفتگانه دوئل ادای دینی بود از جانب آنتوان باوزا به جامعه علاقه مندان به بردگیم. بازی اولیه با نام عجایب هفتگانه هر قدر برای تعداد بازیکن بالای ۴ نفر بازی جذابی به شمار می رود، همان میزان در حالت دو نفره ضعیف ظاهر شده. برای همین ۵ سال بعد از انتشار این بازی، آنتوان باوزا با همکاری برونو کاتالا اقدام به طراحی و انتشار نسخه دو نفره یا دوئل کردند. 

لازم به ذکر است که هر دو عنوان برنده جوایز بسیاری شده اند.

از دیگر بازی های برونو کاتالا می توان به بازی یاماتای ، ایشتار ، فایو ترایبز ، ابیس و شدوز اور کملات اشاره کرد.

توضیح بازیتوضیح بازی:

از بسیاری جهات، عجایب هفتگانه دوئل (۷ واندرز دوئل) به بازی مادر یعنی عجایب هفتگانه شباهت دارد. زیرا بازیکنان در سه عصر کارت هایی را بدست می آورند که منابع را فراهم می کنند. با استفاده از آن توسعه نظامی و علمی خود را به منظور توسعه تمدن و ایجاد شگفتی ها پیش می برند.

دو نفره ی جذاب

چیزی که در مورد ۷ واندرز دوئل متفاوت است همانطور که از عنوان بازی مشخص است، این بازی فقط برای دو بازیکن طراحی شده. بازیکنان به طور همزمان از کارت های دستشان کارت تهیه نمی کنند. بلکه در طول بازی از بین کارت های چیده شده در اول هر راند که بعضی به رو و بعضی به پشت قرار گرفته اند انتخاب می کنند. 

انواع اکشن

البته باید توجه داشته باشید که کارت هدف شما با کارت دیگری پوشیده نشده باشد.(یعنی شما فقط از میان کارت هایی به رو است می توانید انتخاب کنید.) در بعضی مواقع این امکان به شما داده می شود که بلافاصله بعد از یک حرکت اقدام بعدی را انجام دهید. همانند بازی اصلی، هر کارتی که به دست می آورید می تواند ساخته شود یا تبدیل به سکه شود و یا برای ساخت یک شگفتی استفاده شود.

 

بازی 7 واندرز دوئل

هر بازیکن با چهار کارت شگفتی شروع می کند. ساخت یک شگفتی توانایی خاصی را در اختیار صاحب آن قرار می دهد. هر چند فقط هفت شگفتی ساخته می شود، بنابراین یک بازیکن یک شگفتی کمتر ایجاد می کند. (یادمان باشد اسم بازی ۷ واندرز دوئل یا عجایب هفتگانه است.)

بازیکنان می توانند منابع را در هر زمان از بانک خریداری کنند. یا می توانند در طول بازی کارت هایی بدست آورند که منابعی را برای ساخت در آینده فراهم کند. با دستیابی به منابع، هزینه آن منابع خاص برای حریف شما افزایش می یابد. این نشان دهنده سلطه شما در این زمینه است. البته به شرطی که حریف راه تجارت را نشناسد.

برنده ی بازی

بازیکن می تواند ۷ واندرز دوئل را به یکی از سه روش برنده شود: هر بار که کارت نظامی به دست می آورید، نشانگر نظامی را به سمت پایتخت حریف خود پیش می برید. در موقعیت های خاص به شما پاداش داده می شود. اگر به پایتخت حریف برسید، بلافاصله بازی را برنده می شوید. به همین ترتیب، اگر شش مورد از هفت نماد علمی مختلف را بدست آورید، به تسلط علمی دست پیدا می کنید و بلافاصله پیروز می شوید.

اگر هیچ یک از این شرایط رخ ندهد، بازیکنی که بیشترین امتیاز را در پایان بازی کسب کند برنده می شود.

مکانیسم بازیمکانیسم‌های ۷ واندرز دوئل:

افتخارات بازیمهم ترین افتخارات ۷ واندرز دوئل:

۲۰۱۵ نامزد بهترین بازی سال گلدن گیک (Golden Geek)

2015 نامزد بهترین بازی استراتژی گلدن گیک (Golden Geek)

2015 برنده بهترین بازی ۲ نفره گلدن گیک (Golden Geek)

2015 برنده بهترن بازی کارتی گلدن گیک (Golden Geek)

دانلود فایل های بازی:

اشتراک‌گذاری

من تمام عمرم در حال بازی کردن بودم، حتی از کارهای روزمر‌م بازی می ساختم که بهتر انجامشون بدم. ۸ ساله که بودم با یه مونوپلی قدیمی که پدرم بهم داد پرت شدم تو دنیای بردگیم. همیشه عاشق پازل و معما بودم. همین موضوع باعث شد برم روانشناسی بخونم و علاقه به کشف آدما باعث شد برای ارشد روانسنجی بخونم؛ بعدش با مافیا آشنا شدم و هر چی بلد بودمو نبودم رو گذاشتم تو این بازی تا بتونم یه بازیکنِ در حد از خودم دربیارم. معتقدم آدما بهترین رفقاشونو از بین همبازی‌هاشون پیدا می‌کنن و اینه که اهمیت بازی کردن مخصوصاً با تعداد بالا رو بیشتر می‌کنه برام. عاشق یاد دادن بردگیم به آدمام و اونی ام که تو هر جمعی میبینی عاشق رول بوک خوندنه. اینجا هم جمع شدیم تا با هم این فرهنگ بازی کردن و آموزش و صحبت کردن راجع بهش رو بیشتر و بیشتر کنیم و کلی خوش بگذرونیم ؛)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *