فواید بردگیم ها، ۹ موردی که باورنکردنی است!

همین که بازی می کنید، برنده اید!

فواید بردگیم بسیار زیاد است. در این مقاله قصد داریم ۹ فایده طلایی بردگیم را برشماریم. شاید بتوان گفت کودکان بیشتر از همه از بردگیم سود می برند.

زمانی که در خانواده بردگیم بازی می کنید،علاوه بر این که برای ذهن کودکان مفید است، پیشرفت زبانی آن ها را نیز افزایش می دهد. همچنین به آن ها درس های کوچکی از زندگی را آموزش می دهد.

اگر شما در روزهای آخر هفته یا در تعطیلات بردگیم ها را از جعبه خارج کنید، بدانید که خروجی این زمان خانوادگی، فواید بسیاری را برای کودکتان به ارمغان خواهد آورد. بازی های رومیزی به آن ها در مورد کار تیمی ، صبر و حوصله و چگونگی پیروزی و باختن می آموزد. علاوه بر این می تواند، می تواند برای رشد مغز بچه ها و زبان مفید باشد.

در ذیل ٩ تا از فواید باورنکردنی بردگیم را می توانید بخوانید.

١- بازی های رومیزی فرصت هایی برای یادگیری اولیه پیشنهاد می دهند.

حتی بازی های ساده نیز به کودکان کمک می کنند تا رنگ ها را بشناسند، فضاها را بشمرند. هماهنگی بین چشم و دست و مهارت در حرکت کارت ها و تکه های اطراف صفحه بازی را توسعه دهند.

 یادگیری اینکه برای رسیدن به نوبتت صبر کنی و از قوانین بازی پیروی کنی درس های مهمی هستند که فراتر از بسیاری از آموزش ها، به بچه ها خدمت می کنند. این ها تازه شروع فواید بردگیم هستند.

فواید بوردگیم بازی کردن

٢- بردگیم ها ذهن کودکان بزرگتر را نیز باز می کند. فواید بردگیم ها وسیع است.

فواید بردگیم ها در حیطه ی شناختی نیز وجود دارد. بازی های رومیزی راهی آسان برای ترغیب رشد سالم مغز در کودکان و نوجوانان بزرگتر هستند.

بیتریک تاوبر روانشناس بالینی و نویسنده می گوید: “بازی های استراتژیک برای کمک به لب های جلوی مغز مفید هستند.” این لوب های جلویی مسئول مهارت های عملکرد اجرایی هستند که شامل برنامه ریزی، سازماندهی و تصمیم گیری های خوب است.

٣- بردگیم ها مهارت های زبانی کودکان را افزایش می دهند.

بازی های رومیزی می تواند یک راه حل زیرکانه برای کمک به بچه های مدرسه ای باشد تا روی مهارت هایی که با آن ها دست و پنجه نرم می کنند، کار کنند.

در همین حین بازی هایی که در آن بازیکنان باید به طور همزمان چندین بخش اطلاعات را به خاطر بسپارند(چه کسی چه کاری را در کجا انجام داد). ممکن است که به کودکی که در درک خواندن مشکل دارد کمک کند. در حالی که همچنان برای او سرگرم کننده است.

فایده بردگیم

۴- بردگیم ها توجه کودک شما را متمرکز می کنند.

از دیگر فواید بردگیم ها زمانی است که بی وقفه انجام می شوند. در این صورت می توانند به افزایش محدوده توجه کودک کمک کنند. اما برای به دست آمدن نتیجه همه باید متعهد شوند که بازی را تا انتها دنبال کنند.

اگر خانواده شما برای انجام بازی خاصی دور هم نشسته اند، حتما بازی را یک دور کامل انجام دهید بدون اینکه کسی تلفن خود را چک کند. یا مثلا از کسی بخواهید آوازی بخواند یا تلویزیون را برای پیگیری آخرین نتایج فوتبال روشن کنید!

به پایان رساندن یک بازی رومیزی بدون وقفه به افزایش توجه کودکان در جهان پر شده از دیجیتال، کمک می کند.

۵- بازی های رومیزی ارزش کار تیمی را آموزش می دهند.

بازی های رومیزی اغلب پیام های درونی مربوط به زندگی را به سوی بچه ها می فرستند.

شانس شما می تواند در یک لحظه تغییر کند. بهتر یا بدتر شود. اما علاوه بر آموزش اینکه در زندگی هیچ مسئله تضمین شده ای وجود ندارد، انجام بردگیم ها روش خوبی برای تشویق بچه ها در سنین مختلف برای همکاری و همیاری با یکدیگر می باشد. این همان کاری  است که باید در طول زندگی انجام دهند.

فواید بوردگیم بازی کردن

۶- بردگیم ها جایگزینی برای وقفه های زمانی هستند. فواید بردگیم مثال زدنی است!

دفعه بعد که خود را در حال عصبانیت از یکی از کودکان خود یافتید، به جای فرستادن آن ها به اتاقشان، انجام یک بازی رومیزی را امتحان کنید! فواید بردگیم در همه حال خود را نشان می دهند.

رجین گالانتی دکترای روانشناسی، دارای مجوز روانشناس بالینی و استاد دانشکده روانشناسی در نیویورک توضیح می دهد: “من اغلب از بازی های رومیزی به عنوان مکانیسمی برای کار در روابط والدین و فرزند استفاده می کنم. آن ها همچنین می توانند برای تحمل ناامیدی در کودکان استفاده شوند.”

به عبارت دیگر، نوبت گرفتن و تمرین صبر و حوصله در حین بازی – حتی وقتی اوضاع به آن روال پیش نرود – می تواند به بچه ها کمک کند تا پاسخ های محترمانه تری از زیر پا زدن و محکم کوبیدن در اتاق خواب را انجام دهند.

۷- بردگیم ها اضطراب را تسکین می دهند.

بردگیم ها ممکن است به بچه های مضطرب کمک کنند تا یاد بگیرند چگونه راحت تر در روابط دوستانه حرکت کنند. گالانتی می گوید: “از آنجا که ساختار آن ها بازی های رومیزی است، می تواند راهی آسان تر برای ایجاد روابط بین فردی با همسالان فراهم کند. زیرا کودک می داند از آنها چه انتظاری می رود. 

گالانتی برای کودکانی که با مکالمه های زننده با دیگران مشاجره می کنند، بازی هایی را پیشنهاد می کند که فرصت های ساختاری برای حرف زدن را افزایش می دهد. مانند حدس زدن بازی ها.

فایده ی بوردگیم برای کودکان

٨-.بازی های رومیزی به کودک نشان می دهند که چگونه بازنده خوبی باشد.

گالانتی می گوید: ” اگر شما با کودکی بازی می کنید که تحمل ناامیدی کمی دارد و باختن برایش بسیار سخت است، اجازه دادن به آن ها برای زیر پا گذاشتن قوانین بازی در نگاه اول می تواند بازی را برای آن ها قابل تحمل تر و سرگرم کننده تر کند! اما هدف من غالبا این است که قاطعانه طبق قوانین عمل کنم. آنها را ترغیب کنم که از مهارت های رقابتی استفاده کنند. علاوه بر این، مقاومتشان را در شرایط سخت افزایش دهند.

به عنوان مثال می توانید به او بگویید: “من به خاطر حفظ آرامشت به تو افتخار می کنم. حتی اگر کارت مورد نظرت را انتخاب نکردی. امیدوارم دفعه بعد کارت خوبی را انتخاب کنی”

٩- بازی رومیزی روش فوق العاده ای برای جدا کردن است. فواید بردگیم به اینجا ختم نمی شود.

نبود تکنولوژی مورد نیاز برای انجام بازی های رومیزی، آن ها را خاص می کند. بردگیم ها روشی ساده برای به دست آوردن زمانی با کیفیت و بدون صفحه نمایش با بچه ها هستند. ممکن است شما از اینکه چقدر آن ها بازی را دوست دارند، شگفت زده شوید.

پریور می گوید: “خانواده ها در تلاش هستند تا راهی را برای ایجاد تعادل بین دنیای دیجیتال و زندگی واقعی پیدا کنند.  بازی های رومیزی ابزاری برای ایجاد روابط عاطفی با یکدیگر فراهم می کنند. “

نظر شما در این باره چیه؟ شما چه فایده های دیگری برای بردگیم بازی کردن می دونید؟

منبع: سایت scholastic

مترجم: هــــــدیه زارع
اشتراک‌گذاری

نویسنده ی افتخاری برای به اشتراک گذاری مطالب همه ی علاقه مندان فراهم شده است. پس از بارگذاری چندین نوشته، به نویسنده ی اصلی ما تبدیل خواهید شد و مطالب با نام و عکس خودتان در سایت قرار خواهد گرفت. روبازی تالار گفت و گو و انتقال دانش و تجربه ی عزیزان در حوزه های بردگیم، مافیا و اسکیپ روم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *