بازی اولوشن: Evolution (تکامل) - از پیدایش تا کنون!

بازی اولوشن Evolution در حال حاضر نزدیک به ۸ میلیون گونه جانوری روی کره زمین زندگی می کنند. خیلی زیاده! وقتی این آمار جالب تر می شه که بدونید دانشمندان تخمین زدن که ۹۹٫۹ درصد از گونه های جانوری که از ابتدای خلقت روی کره زمین زندگی می کردند، منقرض شده اند. به نظر شما چرا این همه حیوانات منقرض شدند؟ آیا این ۰٫۱ درصد که توانسته اند تا کنون به بقای خود ادامه دهند چه ویژگی خاصی داشته اند؟

فیل ها چه ویژگی داشتند که ماموت های عظیم الجثه نداشتند؟ مارمولک ها چه ویژگی دارند که دایناسور ها نداشتند؟ مهم ترین ویژگی که یک گونه جانوری برای بقا و ادامه حیات نسل خود نیاز دارد سازگاری است. جهان و محیط زیست حیوانات دائما در حال تغییر اند. قحطی و فراوانی غذا، دخالت حیوانات وحشی، یخبندان های زمستانی و روزهای داغ تابستانی، و تغییرات بسیار دیگر می تواند ادامه حیات این گونه ها را به خطر بیندازد.

اکوسیستم و انتخاب های متفاوت برای بقا در بازی اولوشن Evolution

در بازی اولوشن Evolution (تکامل) در یک اکو سیستم مشترک، هر بازیکن مسئولیت بقای نسل بعضی از حیوانات را به عهده دارد. این بقای نسل هم شامل افزایش تعداد این گونه در اکوسیستم و تامین غذای آن ها می شود و هم شامل تکامل های نژادی در راستای کسب ویژگی هایی برای مقابله با خطرات محیط است.

مثلا برای پیش بینی شرایط کمبود غذا ممکن است یک بازیکن برای حیوان خود ذخیره کردن چربی را انتخاب کند و بازیکن دیگری گردنِ درازِ زرافه مانند، برای دسترسی به منابع غذایی جدید برگزیند. حتی ممکن است زندگی کلونی بار مورچگان را الگو قرار دهید تا خود حیوانات در رقابت برای کسب غذا به همدیگر کمک کنند.

نکته ی کلیدی بقا برای گونه های در اختیارمان است. با در نظر گرفتن اکوسیستم موجود که شما و سایر بازیکنان آن را تشکیل می دهید. برنده کسی است که سازگاری بهتری داشته باشد. در این صورت می تواند بیشترین استفاده را از محیط ببرد.

بازی evolution

تکامل! طبیعت گونه ی سازگار تر را بر می گزیند!

در بازی اولوشن یک بازیکن ممکن است تصمیم بگیرد حیوانی را تبدیل به گوشتخوار کند. در این صورت با شکار دیگر حیوانات اکوسیستم به بقای خود ادامه می دهد. بدین ترتیب دیگر حیوانات باید به دنبال اقدامات دفاعی مناسب برای خود باشند. از ساده ترین راه که افزایش سایز بدن است تا یادگیری اقدامات دفاعی مانند بالا رفتن از درخت، مخفی شدن در زیر زمین، مخفی شدن پشت حیوانات بزرگتر، و یا استفاده از ایده لاک لاک پشت میتواند انتخاب بازیکنان برای حیوانات مختلف باشد.

از طرف مقابل حیوانات گوشتخوار نیز برای مقابله با این تکامل های شکار اقدام می کنند. نیازمند به تکامل و یادگیری روش های جدید حمله هستند. مثلا حیوانات گوشت خوار هم ممکن است بالا رفتن از درخت را یاد بگیرند. یا به صورت گروهی و یا به صورت مخفیانه حمله کنند.

حتی ممکن است به حیوانات گوشت خوار هوشمندی تبدیل شوند که خودشان راه مقابله با خصیصه دفاعی حیوانات دیگر را یاد بگیرند.

انتخاب های ما، سرنوشت ما را رقم می زند.

در بازی اولوشن Evolution شما تلاش می کنید در هر شرایطی با ملاحظه همه خطرات، بهترین تصمیمات را برای بقای نسل حیوان یا حیوان های خود بگیرید. همچنین با پیش بینی شرایط آینده حیوان خود را برای این شرایط آماده کنید.

افزونه های معروف این بازی می تواند پرندگان را نیز به چرخه اکوسیستم اضافه کند. یا تاثیر تغییرات اقلیمی و آب و هوا را در بقای نسل شبیه سازی کند.

نظر شما در مورد این بازی چیه؟ با چه استراتژی ای بازیتون رو پیش می برید؟ 

اشتراک‌گذاری

مثل خیلی افراد دیگه شروع بازی کردن من هم با بازی های قدیمی مثل سرنخ و راز جنگل و مونوپولی بوده. فکر می کنم بالای 100 بار فقط سرنخ بازی کردم. آشنایی من با نسل جدید بردگیم ها از بازی اسپلندر بوده و به مرور اون قدر شیفته بازی ها شدم که تصمیم گرفتم یک کافه بردگیم راه بندازم و مجموعه فکرکده را تو اصفهان راه اندازی کردم. با وجود سختی های زیادی که تو این مسیر وجود داشت خوشحالم که تونستم نقش کوچکی در ترویج بردگیم بین خانواده ها داشته باشم و عضوی از بزرگترین کافه بردگیم جهان باشم. تحصیلات اصلی من در رشته برق هست ولی الان بازی های رومیزی همزمان تبدیل به یک تفریح و کار لذت بخش برای من شده. سعی می کنم از همه بازی ها لذت ببرم و به ندرت ممکنه از یه بازی خوشم نیاد ولی به خاطر این که یک بازیکن و مربی شطرنج هستم به بازی های استراتژیک و ابسترکت علاقه بیشتری دارم. هانابی و تش کالر جزو محبوب ترین بازی های من هستن. مستر بازی D&D هم هستم :D

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *